FIKRALARIMIZ.COM

Komik Fıkraları Okuyun

Mesleğiniz Nedir? Fıkrası

ANA SAYFA > - Askerlik Fıkraları > - Mesleğiniz Nedir? Fıkrası

Mesleğiniz Nedir? Fıkrası

Bir uçak yolculuğunda hosteslerden biri, ön taraftan yolculara seslenir:

- Sayın yolcularımız uçağımızda ani bir elektrik arızası meydana geldi. İçinizde elektrikten anlayan biri var mı acaba?

Orta sıralarda, arka arkaya oturan iki yolcu el kaldırır. Hostes; arkadaki yolcuyu pilot kabinine davet eder. Adam arızayı hemen bulup giderir.

Aradan beş on dakika geçer aynı hostes yine aynı yerde görünür. Sayın yolcularımız uçağımızda ani bir hidrolik arızası meydana geldi, içinizde hidrolikten anlayan biri var mı acaba?

Orta sıralardan yine iki kişi el kaldırır; Biri daha önce elektrik arızası olunca elektrikten anlayanlar sorulduğunda da el kaldıran kişidir. Diğeri de başka biri. Hostes; daha önce elektrik arızasını gideren değil de, öteki el kaldıranı davet eder. Bu tür değişik arıza olayları; birkaç kere daha devam eder.

Hostes; belirttiği konularda yardımcı olabilecekleri sorulduğunda her seferinde orta sıradaki adam; ben anlarım anlamında elini kaldırır. Ancak, hostes diğer arızaları için yardıma devamlı el kaldıran kişi dışında başkalarını çağırır. Son bir arıza duyurusunda; aynı kişi tekrar el kaldırınca hostes dayanamaz ve adamın yanına gider;

- Beyefendi der Hangi arızayı söylesem, el kaldıranlardan biri hep siz oluyorsunuz sizin mesleğiniz nedir? Adam yanıt verir:

-Subayım.

Benzer Askerlik Fıkraları

Sonraki Fıkra: Bahçenin Bakımı
Önceki Fıkra: İş Başvurusu

Mesleğiniz Nedir? Fıkrası

FIKRANIZI EKLEYİN